Új szelek fújnak Sopronban

Közel egy hónapos válogatott szünet után a héten folytatódott a férfi kosárlabda bajnokság.

Ráadásul rögtön egy bombameglepetéssel, ugyanis a Kosztasz Flevarakisz még kedden, egy pótolt találkozón szolnoki győzelemmel mutatkozott be a soproni kispadon. A Branizlasz Dzunicsot váltó görög szakemberrel egészen más arcát mutatta a hűség városának csapata és hiába fogott ki gyengébb napot a bajnoki ezüstérmes, a soproniak végig kezükben tartották a meccset és főként Montgomery 24 pontos ficánkolásával elvették az Olajbányász hazai veretlenségét.

"Igazi csapatként nyertünk ma este. Harcoltunk, próbáltunk olyan jól, olyan keményen játszani, ahogy csak tudunk. Szurkolóinkkal szombaton találkozunk a hazai pályán, köszönjük a szurkolást!" - mondta az est hőse a szövetség honlapjának.

Szolnoki Olajbányász - Sopron KC 73-76 (15-19, 24-19, 16-24, 18-14)

Szombaton aztán bizonyosságot nyert, hogy Sopronban más szelek fújnak mostantól, mert a Körmendet is legyőzték, így öles lépésekkel kezdték meg a felzárkózást. Most McGill, Myers és a képen látható Ford voltak a pontgyárosok. Ők szereztek ötvenet a 85-ből.

Sopron KC – Egis Körmend 85-75 (23-22, 22-13, 18-21, 22-19)

A Sopron úgy aratott két győzelmet a héten, hogy sérülések miatt hetek óta rendkívül tartalékos. A maródiak közül elég talán legfőbb dobójuk, Milos Borisov nevét említeni, aki a harmadik fordulóban, október 2-án játszott utoljára.

A debreceniek paksi (azaz szekszárdi) vendégjátéka azért volt pikáns, mert a válogatott szünetben mindkét csapat edzőt cserélt.  A kiváló mérkőzés után a görög Jorgosz Vovorasz gratulálhatott a montenegrói Petar Mijovicsnak.

Atomerőmű SE - DEAC-Tungsram 80-74 (16-20, 11-18, 27-15, 26-21)

A hét folyamán a csapat legértékesebb játékosa, Vojvoda Dávid azt nyilatkozta az Alba Fehérvár honlapjának, hogy az új edző, Matthias Zollner teljesen más szemléletet képvisel, mint elődje. Ennek ellenére a ZTE elleni meccsen ismét előjött a fehérvári szurkolók rémálma, hiszen Starkék 71:51-re is vezettek, majd jött a szokásos rövidzárlat és Hortiék egészen 77:71-ig tudtak zárkózni. Az Alba játékosai azonban most jobban figyeltek a végjátékra így vendégoldalon Parks 33 pontja sem bizonyult elegendőnek a sikerhez.

Alba Fehérvár - Zalakerámia ZTE KK 103-93 (29-25, 29-13, 16-28, 29-27)

Szegeden ért véget a Nyíregyháza menetelése. A szintén edzőváltáson átesett hazaiak szoros meccsen győzték le az ötös győzelmi szériával érkező újoncot.

Naturtex-SZTE-Szedeák – HÜBNER Nyíregyháza BS 86-84 (20-28, 28-23, 19-15, 19-18)

A többi eredmény a bajnokság 11. fordulójából:

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét – Falco KC Szombathely 83-87 (16-21, 26-19, 30-28, 11-19)

Szolnoki Olajbányász – Kaposvári KK 94-68 (21-20, 22-10, 26-13, 25-25)

MVM-OSE Lions - Pécsi VSK-VEOLIA 73-61 (20-10, 18-17, 16-18, 19-16)

A Szeged és a Körmend egy pótolt bajnokin feszül egymásnak szerdán, míg a 12. forduló találkozóit szombaton rendezik. Fokozódnak az izgalmak, hiszen a Magyar kupa nyolcas döntőjén a 13. forduló utáni első nyolc helyezett vehet részt. Márpedig most a tabella ötödik helyezettje (Szedeák) ugyanúgy öt győzelemmel áll, mint a 11. (Sopron) így egészen biztosan "vérre menő", parázs csatákat hoz majd a következő, még karácsony előtt lebonyolításra kerülő két forduló.