Itt a TOP 4

A tegnap esti mérkőzéseken kialakult a férfi kosárlabdázók Magyar Kupájának négyes mezőnye.

Mind a négy találkozó remek mérkőzést hozott. Igazi meglepetésről nem számolhatunk be, de mind a ZTE, mind az Alba szurkolói meglehetősen szomorúak lehetnek. A székesfehérváriak szünetben még vezettek Szombathelyen, de egy izgalmas második félidőt követően 79:75-ös végeredmény alakult ki. Az Olaj 3. negyed-beli teljes lefagyása kis híján a kiesésükbe került, mert akkor 6 percnyi játék után, már 24 egerszegi pont állt az eredményjelzőn. Itt is körömrágós a végjáték, de Suboticék tudtak még egyszer újítani, így itt is a hazai szurkolók ünnepelhettek és lélegezhettek fel végül. Kosárban tehát nem sikerült az a ZTE-nek, ami a fociban.

A kecskeméti az egyetlen klub a négyből, amely idegenben, Pakson harcolta ki a továbbjutást. Marques Townes állt a kormányrúdhoz a lila-fehéreknél. 32 pontja, 5 lepattanója, 5 asszisztja és 10 kiharcolt faultja 41-es Val indexet ért, ami nagyban hozzájárult csapata döntőbe jutáshoz.

Eredmények:

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Arconic-Alba Fehérvár 79-75 (12-26, 26-17, 22-18, 19-14)
Atomerőmű SE - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 85-87 (20-23, 22-23, 19-18, 24-23)
Szolnoki Olajbányász - Zalakerámia ZTE KK 89-88 (25-23, 23-16, 20-30, 21-19)
Sopron KC - MVM-OSE Lions 86-78 (22-16, 15-12, 23-25, 26-25)