Nem kérdés

A meglehetősen hektikus női teniszmezőnyben régóta nem kérdés ki a világ legjobbja.

Még akkor is, ha Iga Swiatek csak most, a mexikói Cancúnban rendezett női tenisz-világbajnokságon aratott lehengerlő győzelmével veszi vissza a WTA rangsor első helyét Aryna Sabalenkától.

A VB döntőben brillírozó lengyel lány 61 60-ra verte amerikai ellenfelét, Jessica Pegulát, pedig ő azért nem egy noname versenyző, hiszen ötödik a világranglistán.

Ezzel 2022 után idén is ő végzett az élen. 22 évesen ő lesz a hatodik legfiatalabb játékos a Tour történetében, aki egymást követő szezonokban az első helyen zárja az évet, Chris Evert, Steffi Graf, Monica Seles, Martina Hingis és Caroline Wozniacki után.

Káprázatos évét mi sem bizonyítja jobban, hogy a 17 kiemelt tornán ahol elindult, tizenkettőn az elődöntőbe jutott, sőt hatot meg is nyert közülük. Mivel utolsó 11 meccsén veretlen maradt, így 2009 óta először fordult elő, hogy csak a célvonalon, a világbajnokságon cserélt helyet az első kettő.

Kép: WTA X