Nyugaton a helyzet fokozódik

A főcsoport elődöntőknél jár az NBA küzdelemsorozata.

Nyugaton elképesztő izgalmak után a Dallas lezárta a párharcot a Thunder ellenében (4:2).

A dallasi P.J. Washington Jr.-t (a kép jobb szélén) 115:116-os állásnál triplakísérlet közben faultolták. Két büntetőt értékesített, majd a harmadikat szándékosan kihagyta, de így is döntőbe lőtte csapatát. A Mavs három szezonon belül másodjára konferencia döntőzhet, pedig a harmadik negyedben 17 pontos hátrányban (is) volt.

Luka Doncic, aki 29 ponttal, 10 lepattanóval és 10 assziszttal a negyedik tripla-dupláját érte el ebben az utószezonban.

A másik oldalon Gilgeous-Alexander 36 pontot szerzett, ami a legtöbb számára a rájátszásban ebben a szezonban, de mindhiába. Nekik véget ért az idény.

dal.JPG

A Dallas ellenfele még nem ismeretes, mert a másik ágon mindent eldöntő hetedik mérkőzés következik (hétfőn hajnali kettőkor), a Jokic vezette címvédő, Nuggets és a Timberwolves között.

Keleten ugyanez a helyzet. A Cavaliers ellen 4:1-el döntőbe jutó Celtics, a szintén hetedik mérkőzésre kényszerülő Pacers - Knicks párharc továbbjutójára vár.

Nyitókép: @camarada_wood X