A tizennyolcadik

A Dallas elleni 4:1-es végeredménnyel, 18. alkalommal az NBA bajnoka, a Boston Celtics.

A Boston Celtics a félidőben 21 pontos előnyre tett szert, és soha többé nem nézett vissza, és megnyerte a 2024-es NBA-döntőt a Dallas Mavericks ellen. Az ötödik meccsen 106-88 a végeredmény a hazai TD Gardenben.

Ez azért is nagy szó, mert az immár egyedül rekordbajnok kelták akkor sem omlottak össze, amikor 38 ponttal(!) vesztették el a negyedik találkozót.

A finálékban egyébként egészen parádés (18:5) a mérlegük. A most a trónról letaszított Lakers 32 döntőjében épp csak pozitív mutatóval (17:15) áll.

A láthatóan bicegő Doncic 28 pontot, 12 lepattanót és öt asszisztot ért el, de a Mavericks egyetlen más játékosa sem tett hozzá 15 pontnál többet. Ez döntőnek bizonyult, abban az összevetésben is, hogy a dallasiak a négy vereségük során egyszer sem érték el a 100 pontot.

A teljes eredménysor: 107:89, 105:98, 106:99, 84:122, 106:88. Bajnok a Boston Celtics!

Nyitókép: @celtics X