Egyenlő

Erőt demonstrált a bajnoki finálé második mérkőzésén a Falco.

Csodálatos hangulatban, zsúfolt ház előtt, de immár Szombathelyen folytatódott a csatározás a bajnoki aranyéremért.

Az Olaj egyáltalán nem kezdett megilletődötten és az első negyedben vezetett is, de az ötödik percben máris bekövetkezett a sorsdöntő fordulat. Váradi és Cakarun kakaskodásából utóbbi jött ki rosszabbul: kiállították. A negyedet még kiválóan hozta le a Szolnok (24:23), de a folytatásban kiütközött a horvát magasember hiánya.  A szolnoki szerkezetben történő változást remekül használta ki a Falco. 52:40-es állással fordultak a csapatok.

A harmadik negyedet szolnoki rémálomként és a szombathelyi fiesztaként jellemezhetnénk. 31 kapott pont ellenében csak 14 hullott be vendégoldalon így a lényegi kérdések eldőltek (83:54) és a záró tíz perc csak formalitás volt. A 26 pontos vereség (99:73) szolnoki részről még hízelgő is.

Sajnos a játékvezetés nem tudott felnőni egy bajnoki döntőhöz: az első meccsen egyértelmű szabálytalanság előzte meg a győztes szolnoki triplát, míg most (az első találkozón 18 pontot jegyző) Carakrun kiállítása minden volt csak jogos nem. A képen labdával látható Váradi Benedek színpadra illő hitelességgel játszott rá az esetre. Ez természetesen nem menti fel, az így automatikus eltiltását szerző és csapatát elmondhatatlanul nehéz helyzetbe hozó horvát magasembert.

Ahogy csapatát sem ez a tükörsima vereség.

Köztudott, hogy a döntőben az egypontos győzelem ugyanannyit ér, mint a 40 pontos, de egy bajnoki fináléban ennyire szétesni nem éppen jó előjel a folytatást illetően. A Falco persze egészen parádésan dobott (22/36 a kettesek, 11/22 a hármasok statisztikája) és nem valószínű, hogy ezt még egyszer meg tudja ismételni, de a döntő különbség mégsem ez a két keret kvalitásai között, hanem a magyar játékosok közötti elképesztő tudáskülönbség.

A finálé első találkozóján (szombathelyi szempontból) 61:16, most a másodikon pedig 65:28 volt a magyar játékosok által dobott pontok száma. Ez döbbenetes differencia.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Szolnoki Olajbányász 99-73 (24-23, 28-17, 31-14, 16-19)
Bajnoki Döntő, 2. mérkőzés, Aréna Savaria, Szombathely

Falco: Anderson 12/6, Váradi 17/12, Benke 16/6, Bruinsma 15, Keller 10: Cserék: Perl 20/6, Barac 7, Doktor 2, Kovács B. -, Sövegjártó -, Dancsecs -.

Szolnok: Warner 13/6, Kovács 2, Badzim 15/9, Cakarun 2, Subotic 10/3. Cserék: Pongó 7/3, Taiwo 2, Juhos 12, Zsiros 3/3, Rudner -, Gibson 5/3, Pallai 2. Kiállítva: Cakarun

A párharc állása: 1:1. Folytatás pénteken, újra Szolnokon.

Kép: Hunbasket