Bajnok a Falco!

Zsinórban ötödik alkalommal bajnok a szombathelyi férfi kosárlabdacsapat!

A címvédő Falco hatodszor nyerte meg a férfi kosárlabda NB I küzdelmeit, mivel a döntő negyedik mérkőzésén 89-77-re győzött Szolnokon, így 3-1-es összesítéssel diadalmaskodott a párharcban.

Az alapszakaszgyőztes vasiak az első húsz percben főként Perl Zoltán révén szinte végig előnyben voltak, az áprilisban Magyar Kupa-győztes Olaj csak 21-20-nál vezetett. A 34-43-ról induló második félidőben csökkent a színvonal, rengeteg labdát adtak el a csapatok, majd a Milos Konakov vezetőedző irányította vendégek Perl elképesztő teljesítményével 18 ponttal elhúztak. Az utolsó játékrészre már eldőltek a lényegi kérdések, a meccs hőse Perl lett 30 ponttal, és a Szombathely úgy zsebelte be sorozatban ötödik aranyát, hogy az egész rájátszás során csak egyszer kapott ki.

Eredmény, döntő, 4. mérkőzés:
NHSZ-Szolnoki Olajbányász - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 77-89 (18-18, 16-25, 12-21, 31-25)

legjobb dobók: Jovanovic 15, Wiggins 15, Durham 12, Eads 10, illetve Perl 30, Pot 13, Tiby 12

A párharc végeredménye: 3-1 a Falco javára.

14. Kometa Kaposvári KK - kiesett

Egészen megható volt a szolnoki publikum búcsúja kedvenceitől! Amikor már minden eldőlt (korábban már 26-al is vezetett a Falco) hosszú percekig tapsolva ünnepelte övéit, az "Áléálééé, nem érdekel már, sem az eredmény, sem a tabella, csak az Olajka!" évtizedek óta megszokott rigmusokkal.

Gratulálunk a szombathelyieknek és mellettük a szolnokiaknak is, hiszen ők kupaarannyal és bajnoki ezüstéremmel zárják az évet.

Egyúttal gratulálunk Hanga Ádámnak az ABA Liga bajnoki címéhez!

Forrás: MTI, kép: HunBasket