A körmendi pokolban sem botlott az éllovas

Perlék jó hajrával 95-89-re nyertek Körmenden, a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján.

A kezdés a hazaiaké volt, majd a vendégcsapat megkezdte a felzárkózást, és a kiegyenlített ütközet záró negyedére egyenlő állással fordultak a felek. A döntőnek bizonyuló záró részben aztán a szombathelyiek hat ponttal voltak jobbak a vendéglátóknál.

A Falco egy végtelenül izgalmas, fordulatos, hangulatos és feszült vasi rangadót nyert meg a Körmend otthonában, mégpedig úgy, hogy volt már 13 pontos hátrányban is a második negyedben. – írja az nso.

Az amerikai Tiby tarthatatlannak bizonyult. Az erőcsatár  29 percnyi játékkal 25 pontot szerezve és 12 lepattanót leszedve, 41 -es VAL indexet hozott össze.

A szombathelyiek továbbra is vezetik a tabellát, a Körmendnek 6/6-os a mérlege, legutóbbi három találkozóját elveszítette.

Kocsis Tamás:  Úgy érzem, hogy kemény, férfias küzdelemben tulajdonképpen egylabdás mérkőzést veszítettünk el. A bekapott kilencvenöt pont ellenére időnként jól védekeztünk, a legnagyobb gondunk a lepattanó labdák megszerzése terén volt, második esélyből tizenhat pontot kaptunk, ez sok. A vereség ellenére büszke vagyok a csapatomra, valami elkezdődött, szeretnénk sikeresen befejezni.

Milos Konakov:  Tudtuk, hogy nem lesz könnyű feladat a Körmendet hazai pályán legyőzni. Az első félidőben gyengén védekeztünk, és sok labdát eladtunk. Szerencsére a második játékrészben a hibák nagy részét ki tudtuk javítani, agresszívebben és hatékonyabban akadályoztuk meg ellenfelünk pontszerzési kísérleteit.

Eredmények:

Egis Körmend – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 89-95 (24-18, 28-30, 20-24, 17-23)
Sopron KC – Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 83-70 (28-21, 26-14, 18-19, 11-16)
Naturtex-SZTE-Szedeák – Atomerőmű SE 71-72 (26-24, 13-18, 16-17, 16-13)
DEAC - Budapesti Honvéd Sportegyesület 71-59 (21-19, 12-8, 18-17, 20-15)
Zalakerámia ZTE KK – MVM-OSE Lions 82-60 (18-16, 23-21, 23-10, 18-13)