Kialakult a döntő mezőnye

A hétközi találkozók után, két "meglepetés továbbjutóval" ismertté vált a férfi kosárlabda Magyar Kupa mezőnye.

A címvédő és az elmúlt idényben magyar bajnok, jelenleg is éllovas Falco hazai pályán 22 ponttal legyőzte a pontvadászat második helyén álló Alba Fehérvárt.

Az előrehozott finálénak is beillő rangadón az NB I két legjobb csapata csapott össze, és - a nemrég a magyar válogatott másodedzőjeként is bemutatott - Milos Konakov együttese a nyitónegyedben szoros csatát vívott a Balogh Mátéra építő fehérváriakkal.

A 25. percben viszont már húsz pontra nőtt a különbség (66-46), a vendégeknél csak Balogh és Vojvoda Dávid nyújtott elfogadható teljesítményt. Az utolsó játékrészben egy 10-2-es etappal nagy hajrát nyitott az Alba, de nem sikerült közel férkőznie riválisához, amely a vártnál simábban jutott be az MK Final Fourba. A meccs hőse a Falcót erősítő - és a képen látható - Perl Zoltán lett 22 ponttal.

Ami a többi negyeddöntőt illeti, a bajnokságban nem igazán remeklő csapatok vasi találkozóján a Körmend nem élt a hazai pálya előnyével, és Anderson Tolbert 30 pontja ellenére kikapott a Szegedtől. A Tisza-partiaknál Brendan Bailey 27 ponttal vitte a prímet.

A Szolnok-DEAC mérkőzésen a házigazdák remek hajrájuknak köszönhetően búcsúztatták a hajdúsági alakulatot.

A végjátékban dőlt el a ZTE-Pécs találkozó is, ám ott a 28 pontos Jordan Walker vezette vendégek örülhettek a végén.

A négyes döntőre április 6-7-én kerül sor, a helyszínt január végén jelöli ki a szövetség.

A kupa negyeddöntős mezőnye a bajnoki alapszakasz első fele után alakult ki, a tabellán kedvezőbb pozíciót elfoglaló együttes volt a pályaválasztó.

Zsíros Tibor férfi Magyar Kupa, negyeddöntő eredmények:

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Arconic-Alba Fehérvár 95-73 (21-19, 33-21, 25-16, 16-17)
Egis Körmend - SZTE-Szedeák 91-98 (31-16, 19-28, 17-23, 24-31)
Zalakerámia ZTE KK - NKA Universitas Pécs 75-78 (20-21, 21-15, 15-16, 19-26)
NHSZ-Szolnoki Olajbányász - DEAC 85-78 (20-18, 16-23, 23-17, 26-20)

Forrás: MTI, kép: HunBasket