Sima hazai a Ludovikán
A szolnokiak formáját látva abszolút nem meglepetés a fővárosi győzelem!

Több száz szolnoki vendégszurkoló jelenlétében kiváló hangulatban kezdődött meg a férfi kosárlabda-bajnokság 19. fordulójának fővárosi mérkőzése.

Sok hiba jellemezte a csapatok játékát az első negyed első felében. A Honvéd hibázott kevesebbet, három és fél perc alatt 9-2-re megléptek Peringer kosaraival. Vendég oldalon csak Wiggins volt képes a hazaiak gyűrűjébe találni, a többiek próbálkozásai kimaradtak. Filipovics és Brown pontjaira Durham válaszolt egy hárompontossal. Pongó szintén pontosan célzott távolról, 17-17-nél érte utol a szolnoki együttes a fővárosi csapatot. Végül egypontos hazai előnnyel várhatták a csapatok a folytatást (21-20).

Brown közelijével indult a második negyed, majd Wesson is megszerezte az első kosarát. Szolnoki oldalon Jovanovics célzott pontosan, majd Durham büntetőivel feljöttek egy pontra. Nem változott sokat a játék képe, a következő percekben pár ponttal a Honvéd tartott előrébb, de meglépnie nem sikerült egészen a 16. percig. Ekkor Dokovics talált be távolról, és már 38-28-ra vezettek a hazaiak. A Tisza-partiak is belejöttek a triplagyártásba, de a fővárosi alakulat is betalált, így nem tudott jelentősen csökkenni a különbség. A félidőben 11 ponttal tartott előrébb a Honvéd (49-38).

Brown duplája nyitotta a második félidőt, amire Lukács válaszolt távolról. Az amerikai kisembert azonban nem lehetett tartani, egy újabb betörést fejezett be eredményesen. Hiába jött vissza Durham és Wiggins kosaraival 10 ponton belülre a Szolnok, Wesson hármasával visszaállt a 10 pontos különbség. Mindent megpróbáltak a vendégek, de a Honvédnak ebben a szakaszban is volt mindenre válasza, így magabiztosan vezettek. A vendégek már úgy érezhették, hogy csak hét pontot kell ledolgozniuk az utolsó negyedben, Wesson azonban harmadik tripláját is a helyére küldte, ezzel visszaállítva a 10 pontos különbséget a dudaszó előtt (70-60).

A záró negyed öt hazai ponttal indult, Brown betörésből, Wesson távolról volt eredményes. 75-60 után Thomas és Durham pontjaival kapaszkodott a vendég csapat. A folytatásban mindkét oldalon sok helyzet kimaradt, ami a Honvédnak kedvezett. Teltek a percek, és a szolnokiak nem tudtak igazán közel kerülni, így az utolsó három percben már sejteni lehetett, hogy nem kell izgulnia a hazai publikumnak, megszerzi csapatuk a győzelmet. A meccset Eads zsákolása zárta, 14 pontos hazai győzelem született (91-77).

Budapesti Honvéd Sportegyesület - NHSZ-Szolnoki Olajbányász 91-77 (21-20, 28-18, 21-22, 21-17)

Bajnokság, 19. forduló
Budapest, Ludovika Aréna
Játékvezetők: Cziffra Csaba, Győrffy Pál Attila, Minár László (Vághy Tamás)

Honvéd: Dokovics 8/6, Reizinger -, Wesson 21/15, Henry 15, Peringer 8. Csere: Filipovics 8, Kopácsi 3/3, Brown 25/3, Bazsó 3/3, Simon K. -.

Szolnok: Jovanovics 12/6, Eads 15/9, Pallai 6/6, D. Thomas 5, Wiggins 10. Csere: Kiss D.- , Révész 3/3, Rudner -, Lukács 7/3, Pongó Má. 3/3, Durham 16/6.

A forduló többi találkozóján:

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - MVM-OSE Lions 99-70 (25-21, 19-16, 26-18, 29-15)
Egis Körmend - Arconic - Alba Fehérvár 103-98 (28-24, 27-28, 21-26, 27-20)
Atomerőmű SE - Sopron KC 86-76 (27-9, 22-30, 15-12, 22-25)
SZTE-Szedeák - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 79-91 (26-22, 21-26, 18-22, 14-21)
Kometa Kaposvári KK - DEAC 92-85 (29-18, 21-21, 18-19, 24-27)

Örömteli hír a hölgyvonalról

A Los Angeles Sparks hivatalos felületein adta hírül, hogy szerződtette Kiss Virágot - adta hírül a wbasket.hu. Válogatottunk és a CBK Mersin centere számára az aláírt Training Camp Contract biztosítja, hogy a csapat edzőtáborában bizonyíthassa rátermettségét.

73681_kissvirag_sparks.jpgKiss Virág a kedden véget ért Euroliga-alapszakaszban 21.0 perc alatt 4.8 pontot, 4.1 lepattanót és 0.9 gólpasszt átlagolt. A török bajnokságban eddig 23.17 perc alatt 12.1 pontot és 7.3 lepattanót, illetve 2.5 gólpasszt jegyzett átlagban. Tavaly nyáron válogatottunk Európa-bajnoki menetelés során pedig 26.2 perc alatt 14.8 pont és 5.8 lepattanó volt az átlaga.

A 2023-as évadban a Los Angeles Sparks 17 győzelemmel és 23 vereséggel a tabella 9. helyén zárt a WNBA-ben, így nem jutott rájátszásba.

A 2024-es WNBA szezon május 14-én rajtol. A Sparks 15-én vívja első tétmérkőzését, akkor az Atlanta Dream csapatát fogadja. A liga július 21. és augusztus 14. között tart olimpiai szünetet. Az alapszakasz szeptember 19-én ér véget.

Forrás és kép: hunbasket.hu