Falco - Szolnok döntő!

A Szolnok lesz a címvédő Falco ellenfele a férfi kosárlabda NB I fináléjában, mivel az elődöntő negyedik mérkőzésén 13 ponttal legyőzte az Albát, és 3-1-es összesítéssel megnyerte a párharcot.

Eredmény, elődöntő, 4. mérkőzés:

NHSZ-Szolnoki Olajbányász - Arconic-Alba Fehérvár 99-86 (22-22, 25-23, 29-22, 23-19)

A párharc végeredménye: 3-1 a Szolnok javára.

A Tisza-partiak pénteken hosszabbítás után 110-109-re győztek Székesfehérváron, ezzel elvették a kék-fehérek pályaelőnyét, és lehetőséget teremtettek maguknak arra, hogy odahaza lezárják az elődöntőt. A negyedik felvonás első fele kiélezett csatát hozott, egyik csapat sem tudott öt pontnál jobban elhúzni, mindkét oldalon amerikai légiós vitte a prímet Demajeo Wiggins, illetve James Dickey személyében. A nagyszünetben 47-45 volt az állás.
A 30. percben kilenc ponttal meglépett az áprilisban Magyar Kupa-győztes Olaj, de az utolsó játékrész elején a tavaly bajnoki ezüstérmes Alba ledolgozta hátrányát. A hajrá viszont ismét a szerb Oliver Vidin vezette hazaiaknak sikerült jobban, akik ezzel megnyerték a meccset és az elődöntőt is. A mérkőzés legjobbja a vendégeket erősítő Siyani Chambers lett 26 ponttal.

Korábban a címvédő Szombathely 3-0-ra verte a ZTE-t, és alapszakaszgyőztesként a fináléban is pályaelőnyt élvez majd.

A Falco 2008, 2019, 2021, 2022 és 2023 után hatodszor hódíthatja el a bajnoki serleget, míg a Szolnok 1991, 2007, 2011, 2012, 2014, 2015, 2016 és 2018 után kilencedszer ünnepelhet.

Az ötödik helyért zajló csata nyitányán a Pécs hazai pályán legyőzte a Honvédot. A párharc az egyik fél második sikeréig tart, a második meccsre csütörtökön kerül sor Budapesten.

A hölgyeknél történelemírás: Háromszor is legyőzte a győrieket, így fennállása során először bajnok a DVTK!

Gratulálunk!

Eredmény, 5. helyért, 1. mérkőzés:

NKA Universitas Pécs - Budapesti Honvéd Sportegyesület 81-76 (20-20, 16-15, 22-20, 23-21)

Forrás: MTI, kép: HunBasket