Megszakadó sorozatok

Pikáns mérkőzésre került sor Kaposváron, mert a válogatottól távozó és klubsikereket Szolnokon (is) jegyző, Stojan Ivkovic vezette Kaposvár a sok sebből vérző Olajbányászt fogadta.

A bajnokság 19. fordulójának péntek esti kosárcsemegéjét nem a legjobb előjelekkel várták a vendégek, hiszen Davis és Juhos továbbra is hiányzott keretükből, és – bármilyen hihetetlen – az Olaj az összes (6) tv-s meccsét elvesztette az idei szezonban.

Ennek ellenére jobb Olajbányász kezdést láthattunk, mert a délszláv játékosok, azaz Cakarun és Krstic foghatatlanul ficánkoltak. A Kaposvár teljesen leblokkolt, 6 perc alatt mindössze 4 pontig jutott, de Ivkovic időkérése rendet tett a fejekben és pillanatokkal később már 10:13 állt a nagyórán, elsősorban Norfleet góljainak köszönhetően. Ezt követően viszont hosszú szolnoki gólcsend következett így nyílttá vált a mérkőzés és 17:17 volt az állás az első negyed után. Nagyot futott a Kaposvár, de a második negyedben ezt a Tisza-partiak is megismételték és a 15. percben először volt tíz közte (26:36). Andre Jones egyszerűen tarthatatlan volt, három trojkát pörkölt be alig két perc alatt.  41:45-ös félidei állás után Jones majd Krstic ismét hármast hintett és így újra tíz volt a különbség (41:51). Ponjavic és Price pontjai után az Olajbányász négy játékosa is elérte a kétszámjegyű pontot és nyílni kezdett az olló. De ezt követően mintha bedeszkázták volna a gyűrűket és hosszú – főként vendég - gólcsend következett ismételten. A hazaiaknál Davis a harmadik 10. perc után már 18 pontnál tartott és Norfleet mellett legtöbbet tette azért, hogy a Kaposvárnak harmadjára is sikerült felzárkóznia. (58:63) Többször azonban nem.

Az extrát játszó Cakarun-Jones párosra (előbbi 38-as VAL-t, utóbbi 8/8-as triplamutatót, és 42-es VAL-t jegyez)  egyszerűen nem volt ellenszere Ivkovicéknak.

Az eredmény csak azért lett szorosabb, mert a 38. percben Kovács Péterék letudottnak vélték a találkozót és elszórakozták a végét. Ezzel az Olajbányász először nyert idén tévés meccset, és három vesztes találkozó után ismét rálépett a győzelmi ösvényre, míg a KKK Sopron után ismét vereséget szenvedett.

Kaposvári KK - Szolnoki Olajbányász 80-89 (17-17, 24-28, 17-18, 22-26)

Kecskeméten az első félidőben még fej-fejt (33:32) haladt, a múlt héten Fehérváron is győzni tudó KTE és a sereghajtó JKSE. Derasimovic vezetésével azonban tízzel elléptek a Forray tanítványok és 59:49-ről kezdődött az utolsó etap…de a Jászberény nem igazán akarta megadni magát így Karahodzic extrája (dupa-dupla, 36 VAL) nagyon kellett  vártnál talán szorosabb hazai győzelemhez.

KTE-Duna Aszfalt - Jászberényi KSE 75-65 (22-21, 14-11, 23-17, 16-16)

A remekül játszó Szeged csak ráijesztett a Körmedre, hiszen az első felvonást megnyerték ugyan Kerpel-Fronius Balázsék, de a következő kettő már a vendégeké lett, így a pontszegény zárófelvonás után alakult ki a 79:83-as végeredmény. A vendégeknél most nem Varnando, hanem Taylor volt a főkolompos, akinek 25 pontja, 13 lepattanója és 6 kiharcolt faultja 40-es indexet ért.

Naturtex-SZTE-Szedeák - Egis Körmend 79-83 (23-16, 20-25, 23-30, 13-12)

A férfibajnokság 19. fordulójának három meccsét ma játsszák, míg a DEAC-PVSK találkozóra kedden kerül sor.

Képek: HunBasket